Teslimat Şartları

Kargo Hizmeti

Firsator.com'dan yapılan alışverişlerde siparişleriniz olabildiğince hızlı bir şekilde paketlenerek anlaşmalı kargo şirketimiz Sürat Kargo ile, Türkiye'nin her noktasına alıcı ödemeli olarak gönderilebilmektedir.

Bir siparişin kargo şirketine teslim süresi maksimum 7 iş günüdür. Fakat bu durum tüm siparişler veya ürünler için geçerli değildir. Muhtemelen siparişleriniz size çok daha kısa bir süre içerisinde gönderilecektir. Bazı ürünler stoklarımızda tükenmiş olabilir ve bir tedarikçiden temin edilerek size gönderilebilmektedir. Dolayısı ile bu tip ürünlerin temin edilerek size ulaştırılması 7 iş gününü bulabilmektedir. Bu nedenle siparişlerinizin kargo şirketine teslim edilmesi konusunda maksimum 7 iş günü gibi bir süre ön görülmüştür. Siparişinizi oluşturuken  Firsator.com tarafından kargo şirketine teslim edilme süresinin 7 iş gününü bulabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Paketiniz kargo şirketine teslim edildikten sonra bulunduğunuz şehre ve bölgeye gore, size ulaşma süresi Ankara'ya kadar olan şehir merkezleri için 1 - 2 iş günü, Ankara'nın doğusunda bulunan şehir merkezleri için 2 - 4 iş gününü bulabilmektedir. Kırsal bölgelerde ise sadece kargo şirketinin belirlediği günlerde o bölgeye teslimat yapılıyor olabilir, bu nedenle teslimat süresi çok daha uzun olabilir. Eğer şehir merkezi dışında yaşıyorsanız lütfen kargo şirketi ile iletişime geçerek tahmini teslim süresini öğreniniz.

Kargonuzun durumunu sisteme gireceğimiz kargo takip numarası sayesinde, kargo şirketinin takip bölümü üzerinden öğrenebilir ve paketinizi adım adım izleyebilirsiniz

İade&Değişim

Size ulaşan paketi lütfen kargo görevlisinin yanında açınız ve kontrol ediniz. Paket içerisindeki ürünün veya ürünlerin taşımadan kaynaklı bir hasara uğrayıp uğramadığını ve ürünlerin tam olup olmadığını kontrol ediniz. Taşıma nedeni ile oluşmuş bir hasar (kırık, çatlak, ezik, çizik, ıslaklık vd.) tespit ederseniz hemen kargo görevlisine durumu bildiriniz ve mutlaka ürünün kargo taşıması nedeni ile hasarlı olarak size ulaştırıldığına dair tutanak tutturunuz.

Sonrasında durumu info@firsator.com 'a mail göndererek, Destek ekibimiz ürün hakkında iade veya değişim işlemini başlatabilmek amacı ile sizden mutlaka bu tutanağı isteyecektir.

Kargo tutanağının iletilmemesi halinde iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır bu nedenle hasarlı ürünler hakkında mutlaka paketi teslim alırken kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir.